ul. Bałuckiego 20/3, 02-557 Warszawa
+22 646 26 76

Projekt

Produkt Roku – Wybór Polaków to polska odsłona największej na świecie nagrody przyznawanej za innowacje produktowe. Organizacja Product of the Year powstała w 1987 roku we Francji, a obecnie działa w ponad 40 krajach na całym świecie. Podstawowy cel działalności to kierowanie konsumentów do najnowszych produktów na rynku oraz nagradzanie producentów za innowacje produktowe i marketingowe.

 

› Promujemy innowacyjność, dodającą produktom wartości. Wierzymy, że to jedyna słuszna strategia na konkurencyjnym rynku.
› Nagradzamy producentów, których oferta zdobyła największe zaufanie użytkowników.
› W oparciu o rekomendacje płynące bezpośrednio od konsumentów dla konsumentów ułatwiamy identyfikację najlepszych produktów na rynku.

 

Godło programu rozpoznawane jest przez konsumentów w 40 krajach i co drugiego Polaka. Jako wiarygodny znak konsumenckiego zaufania jest ważnym narzędziem marketerów w budowie znajomości nowych produktów oraz silnych, codziennych relacji na linii konsument – marka. Godło służy jako drogowskaz dla konsumentów, pozwalając zaoszczędzić czas i pieniądze podczas zakupów.

Począwszy  od 2018 roku, na całym świecie obowiązuje nowa, odświeżona wersja znaku.

Produkt Roku – Wybór Polaków cyklicznie przyjmuje zgłoszenia od producentów wprowadzonych ostatnio na rynek innowacyjnych produktów.
Zwycięzcy są wyłaniani na podstawie ogólnopolskiego badania rynku przeprowadzonego przez niezależny instytut badawczy.
Koncepcja jest prosta: konsument ma ostatnie słowo. Każdego roku Produkt Roku – Wybór Polaków typowany jest na podstawie reprezentatywnego badania konsumenckiego, opartego na trzech głównych kryteriach oceny produktu:
Innowacyjność
Atrakcyjność
intencja zakupu